Informācija par Ukraiņu ārstniecības personu nodarbinātību Latvijā

Інформація для медичних установ щодо працевлаштування українського медичного персоналу в Латвії

Instrukcija:
1) ārstniecības personai ir jābūt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegtai ilgtermiņa vīzai. Informācija par ilgtermiņa vīzas saņemšanu pieejama PMLP mājaslapā https://www.pmlp.gov.lv/lv/informacija-ukrainas-pilsoniem ;
2) ārstniecības personai jāaizpilda deklarācija (lejuplādēt – šeit  ) par īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanu un jāpievieno vismaz pases, izglītības dokumentu kopija, kā arī ilgtermiņa vīzas Latvijā kopija. Ja ir, tad jāpievieno arī profesionālās pieredzes apliecinošo dokumentu kopijas, profesionālās tālākizglītības pilnveides apliecinošo dokumentu kopijas.

Saskaņā ar 2021. gada 21. janvāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 47 Īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanas kārtība Latvijas Republikā reglamentētā profesijā 1. daļas 3.1 apakšpunktu deklarācija ir jāaizpilda valsts valodā (latviešu valodā).
Lai ātrāk virzītos process ar Ukrainas atbildīgajām institūcijām par dokumentu pareizību un patiesumu, dokumentus var iesniegt pirms ir saņemt ilgtermiņa vīza, bet uz dokumentu iesniegšanas brīdi personai jābūt pieteikumam PMLP. Dokumenti tiek pieņemti arī krievu vai angļu valodā. Dokumentiem ukraiņu valodā jāpievieno tulkojums latviešu, angļu vai krievu valodā. Tulkojums var būt pašrocīgi vai ar līdzcilvēku palīdzību veikts. Šādā gadījumā katras tulkotās lapas apakšā jāraksta “TULKOJUMS PAREIZS” un ārstniecības personai tas ir jāapliecina ar savu parakstu.

Izglītības dokumentu kopijas tiek pieņemtas ieskenētā veidā uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai iesniedzams pa pastu.
3) Paralēli, iesniedzot deklarāciju un dokumentus ārstniecības personai ir jāaizpilda verifikācijas anketa (lejuplādēt -šeit    ) un jānosūta Ukrainas Veselības ministrijai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tad, kad saņemts apliecinājums, tas jāiesniedz Veselības inspekcijā uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Atļauja īslaicīgai darbībai Latvijā tiek izsniegta uz vienu gadu.